چهارشنبه 26 مهر 1396 @ 10:57

انتخاب رشته برای تحصیل

ین روزها، روزهای انتخاب رشته است، روزهایی که خیلی از دانش آموزهای عزیز و شاگردهام مشغول مراحل نهایی انتخاب و تحقیق هستند، برای همتون آرزوی موفقیت می کنم، به اون دو دوست عزیز هم که به واسطه ی قبولی در المپیاد با آسودگی خاطر بیشتری انتخاب رشته می کنند تبریک می گم و امیدوارم ادامه ی راه رو به خوبی و با لذت تمام طی کنند.  در این مدت تا می تونید با دانشجوها و فارغ التحصیل ها صحبت کنید، و قبل از صحبت سوال هاتون رو لیست کنید، اگر بدانید که در چه مواردی می خواهید بپرسید نتیجه ی بهتری خواهید گرفت، از انجمن های وب یا کانال های تلگرام که در آن افراد تجربه هاشون رو می گویند استفاده کنید و به دانشگاه ها برید و در دانشکده های مختلف راه برید و با افراد صحبت کنید از همایشهایی که دانشگاه ها می گذارند مثلا دانشگاه امیرکبیر استفاده کنید و از راهنمایی های سازمان سنجش کمک بگیرید. اگر انگلیسی تان در حد متوسط است حتما به وب سایت دانشگاه های مختلف دنیا سر بزنید.  در مورد انتخاب رشته گاه گاهی در طول سال با چند نفری گپ و گفتی داشتم و یا ایمیل هایی دریافت کردم، هیچ فرقی نداره که شاگردم بودید و چه شاگردم نبودید، می تونید روی  کمک من برای راهنمایی گفتن از تجربیات  حساب کنید. حتی چه بهتر اگر از نقاط مختلف ایران عزیز تماس داشته باشم. با توجه به رشته های تحصیلی خودم در مقطع کارشناسی و ارشد و دانشکده هایی که در آن ها زمانی گذرانده ام ( دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر و دانشکده سینما و تئاتر)  و همچنین دوستانی که داشتم  آماده ام در مورد رشته های  هنرهای تجسمی و نمایشی، کامپیوتر، علوم کامپیوتر، مهندسی اطلاعات، هنرهای تجسمی و مکاترونیک  و ادامه ی تحصیل آن ها به شکل پژوهش هنر، انیمیشن و زمینه های بین رشته ای مثل بیوانفورماتیک به سوالاتتان پاسخ بدهم. برای اینکار از طریق ایمیلmaleki.classes@gmail.com وقت بگیرید تا زمانی را برای صحبت تلفنی  15 دقیقه ای و (یا در صورت لزوم با اسکایپ یا ایمو) تعیین کنم. طبیعتا این کار داوطلبانه و رایگان است تنها باید قبل از جلسه، سوال هاتون رو یادداشت کنید (چون معمولا آدم بعد از جلسه تازه سوال هاش یادش میاد) و اگر دوست داشتید موردی از کارهایتان را نشانم بدهید از آن ها عکس یا اسکن تهیه کنید.

پی نوشت: این مطلب را صبح نوشتم  تا وقتی به اینترنت دسترسی پیدا کردم پست کنم، مشغول خوردن چای و باقلوا بودم که دیدم ای جان، در بین قبولی ها، تلویزیون تصویر سما خانم را نشان داد که قطعه ی گمشده رو در گیم میکر ساخت، سما جان خیلی مبارکه یک جایزه از اون جاکلیدی ها که دوست داری پیش من داری.

#مشاوره #انتخاب_رشته #ایران #انیمیشن #عکاسی #گرافیک #نقاشی #پژوهش_هنر #تصویرسازی #مهندسی_کامپیوتر #علوم_کامپیوتر #مهندسی_اطلاعات #انفورماتیک #المپیاد_کامپیوتر 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد